Omar Massa / Maciej Kułakowski / Jerzy Chwastyk

19.10.2023, 19:00, Wrocław, Wrocław, Synagoga pod Białym Bocianem

Tango Nuevo w nowatorskim wydaniu: trio Omar Massa, bandoneon / Maciej Kułakowski, wiolonczela / Jerzy Chwastyk, gitara prezentuje utwory prekursora Tango Nuevo, Astora Piazzolli, połączone z oryginalnymi kompozycjami Omara Massy, nazywanego przez krytyków następcą Piazzolli.

więcej informacji
Kompozytor i bandoneonista OMAR MASSA urodził się w Buenos Aires w 1981 roku. Chwalony w Argentynie jako jeden z najbardziej błyskotliwych bandoneonistów ostatnich lat i uznany za jednego z czołowych kompozytorów Tango Nuevo, Omar brał udział w wielu projektach z artystami o międzynarodowej renomie, takimi jak Placido Domingo, Jonas Kaufmann, Fatma Said, wiolonczeliści Pablo Ferrandez i Bruno Delepelaire, oraz występował jako solista z takimi orkiestrami jak Berlińska Orkiestra Symfoniczna, Asturyjska Orkiestra Symfoniczna, Argentyńska Narodowa Orkiestra Symfoniczna, Rumuńska Narodowa Radiowa Orkiestra Symfoniczna. Występował w wielu ważnych miejscach, takich jak Lincoln Center (Nowy Jork), Concertgebouw (Amsterdam), National Concert Hall (Dublin), Colon Theatre (Buenos Aires), George Enescu Festival (Bukareszt) i Berlin Philharmonie (Niemcy). Massa zdobył kilka nominacji do prestiżowych niemieckich i międzynarodowych nagród, takich jak „Kompozytor roku” i „Instrumentalista roku”.

’Mistrz oddechu i linii wokalnej na gitarze’ – tak grę urodzonego w 1986 roku we Wrocławiu polskiego muzyka JERZEGO CHWASTYKA opisał magazyn Pizzicato. Bogaty repertuar Jerzego Chwastyka obejmuje zarówno tradycyjną i klasyczną muzykę gitarową, jak i nowatorskie projekty i duety z innymi artystami. Są to m.in. kolaboracje z Neuköllner Oper, aktorem Hannsem Zischlerem, bandoneonistą Omarem Massą oraz wiolonczelistami Susanne Szambelan i Maciejem Kułakowskim. O tej wszechstronności świadczą również jego dwie wysoko ocenione solowe płyty: La Joia (2017) i Iberian Soundscapes (2020), „dichter.liebe” (Prospero Classical) z Hannsem Zischlerem i Susanne Szambelan Laureat wielu renomowanych konkursów (Concurso Sigall/ Chile, Concurso Fernando Sor/Madryt und Concurso Segovia w Linares i w La Herradura), Jerzy Chwastyk koncertuje jako solista i kameralista w całej Europie. Jerzy Chwastyk jest także dyrektorem artystycznym Alma Concerts i festiwalu Sounds of Surrender we Wrocławiu.

Urodzony w 1996 roku w Gdańsku, MACIEJ KUŁAKOWSKI jest laureatem Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli oraz zdobywcą I nagrody oraz nagrody specjalnej na X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Od 2019 roku reprezentuje Londyńską agencję Young Classical Artists Trust (YCAT). Jako solista występował w wielu krajach Europy i Świata m.in. z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Sinfoniettą Cracovią, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej, Aukso: Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, London Mozart Players, Kammerphilharmonie Bremen, Brussels Philharmony Orchestra, St. Petersburg Symphony Orchestra czy Calgary Symphony Orchestra. Jako kameralista brał udział w takich festiwalach jak: Piatigorsky Cello Festival w Los Angeles, Beijing Cello Festival, Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego, Festiwal im. Witolda Lutosławskiego, Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego, Moritzburg Festival, Kronberg Festival, Krzyżowa Music, Hohenstaufen Kammermusik Festival czy Munich Rising Stars.

Kontakt:
info@alma-musica.com
+48 503 086 570

Nadchodzące wydarzenia

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Learn more