Festiwal „Sounds of Surrender“

Wrocław, 19.-22. Października 2023

Festiwal „Sounds of Surrender” skupi się na ukazaniu wielokulturowości muzyki i jej roli w umacnianiu jedności.

Artyści z Ukrainy, Iranu, Argentyny, Niemiec i Polski zaprezentują podczas 4 wyjątkowych wieczorów w zabytkowych wnętrzach Auli Leopoldiny i Synagogi pod Białym Bocianem różnorodność i wyjątkowość stylów muzycznych swoich krajów.
Usłyszymy między innymi argentyńskie Tango Nuevo w wykonaniu Omara Massy, uważanego za następcę słynnego Astora Piazzolli, któremu towarzyszyć będą jeden z najbardziej utalentowanych wiolonczelistów młodego pokolenia Maciej Kułakowski, i Jerzy Chwastyk, gitarzysta znany ze swojej wrażliwej i poetyckiej gry.

W barokowej scenerii Auli Leopoldiny będziemy świadkami recitalu jednego z czołowych zespołów gitarowych na świecie – Kupiński Guitar Duo.

Ukraińska pianistka Olga Zado, znana z niezwykle wrażliwych interpretacji Schuberta i Chopina i o której krytycy muzyczni rozpisują się jako „mistrzyni magicznej sztuki rubato” (Hamburger Abendblatt) i „magika fortepianu” wykona swój recital w Synagodze 21. października.

Na koncercie finałowym usłyszymy zaś wielokrotnie nagradzanych muzyków Joolaee Trio, których muzyka kształtowana jest przez różnorodne wpływy perskie, klasyczno – europejskie i współczesne, rozwijając z muzycznego dialogu swój własny język i sonorystykę. W skład trio wchodzą m.in. znakomita pianistka Schaghajegh Nosrati, doceniana przez Sir András Schiffa za jej „niezwykłą przejrzystość i dojrzałość“ w grze, jeden z największych wirtuozów instrumentu perskiego kamancheh, Misagh Joolaee i renomowany perkusista Sebastian Flaig.

Te wieczory z pewnością będą w stanie zapewnić słuchaczom niesamowite spektrum dźwięków i doznań, ale także będą swoistą manifestacją jedności i integracji. Wierzymy w harmonijny i pokojowy dialog pomiędzy kulturami i festiwal ma na celu uświadomienie nas, że tak jak w muzyce, wszyscy i wszystko jest bezgraniczną jednością.

W obliczu sytuacji politycznej i społecznej w wielu krajach zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, w szczególności teraz, szerzenie świadomości poprzez muzykę. Dlatego też, wykorzystując właściwości i moc leczniczą muzyki pragniemy także w ramach festiwalu dzielić się nią z tymi najbardziej potrzebującymi w postaci koncertów i innych aktywności charytatywnych z udziałem artystów festiwalu.

Joolaee Trio

Joolaee Trio

22.10.2023, 19:00, Wrocław, Synagoga pod Białym ...
Olga Zado

Olga Zado

21.10.2023, 20:00, Wrocław, Synagogapod Białym ...
Kupiński Guitar Duo

Kupiński Guitar Duo

20.10.2023, 19:00, Wrocław, Aula Leopoldina Ewa ...
Omar Massa / Maciej Kułakowski / Jerzy Chwastyk

Omar Massa / Maciej Kułakowski / Jerzy Chwastyk

19.10.2023, 19:00, Wrocław, Wrocław, Synagoga pod ...

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Learn more