Agnieszka Jachym

Tancerka, choreografka, absolwentka Studia Baletowego Opery Krakowskiej oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu.

Po uzyskaniu dyplomu zawodowej tancerki w 2012, brała udział w projektach Temporaere Theater w Berlinie; w spektaklu „No Sacre” Ismaela Ivo na ImpulsTanz oraz w Sao Paulo.

W latach 2014-2017 tańczyła w Tanzcompagnie Giessen.

W 2018 odbyła się premiera jej spektaklu teatru tańca „Getto krakowskie” w Teatrze Nowym Proxima. Wystąpiła w choreografii „solar storm” Johannesa Wielanda, a także w operze „Alcina” w Staatsoper Hamburg. Jej solo choreografia „Naj” zajęła drugie miejsce na festiwalu SCENA OTWARTA 2018.

W latach 2019-2021 pracowała w Polskim Teatrze Tańca jako tancerka oraz koordynatorka unijnego projektu „CLASH! When classic and contemporary dance collide and new forms emerge”. W PTT wraz z J. Kaźmierczakiem oraz Z. Kociębą stworzyła choreografię [dis]” dla Balletto di Roma.

Od maja 2021 współpracuje z Sasha Waltz & Guests (Berlin), tańcząc w m.in. „In C”, „SYM-PHONIE MMXX”, „Kreatur”.

W 2022 otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa na realizację spektaklu „GŁODNI”, którego premiera odbyła się w Teatrze Łaźnia Nowa.

W 2023 zatańczyła w “The Symphony of The Whispering Walls” w chor. Eriona Kruja, a także w „Latającym Holendrze” podczas Baltic Opera Festival.

Kontakt:
info@alma-musica.com
+48 503 086 570

Poznajcie artystów

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Learn more