Jerzy Chwastyk

„Mistrz oddechu i linii wokalnej na gitarze”

tak Pizzicato Magazine opisuje grę polskiego muzyka Jerzego Chwastyka. Gitarzysta zdobywał nagrody na renomowanych międzynarodowych konkursach.

Należą do nich Concurso Sigall w Chile i Concurso Fernando Sor w Madrycie. Zdobył również drugą nagrodę na Konkursie Andresa Segovii w Linares w 2016 roku oraz został wyróżniony na Certamen Andres Segovia w La Herradura.

Bogaty repertuar Jerzego Chwastyka nie ogranicza się do klasycznej i tradycyjnej literatury gitarowej. Bliskie jego sercu jest raczej rozwijanie innowacyjnych projektów z innymi zaangażowanymi artystami, w których może w pełni wykorzystać możliwości tonalne gitary i przełamać nowe schematy.

Dotyczy to m.in. współpracy ze znanym aktorem Hannsem Zischlerem (album „dichter.liebe”) oraz bandoneonistą Omarem Massą. Obaj artyści koncertowali i dokonali nagrania dla polskiej radiowej „Dwójki”.

Jako solista nie tylko prezentuje się jako wybitny interpretator dzięki wydanej w 2017 roku debiutanckiej płycie „La Joia” z utworami od Schuberta do Rodrigo, ale także prezentuje swój instrument we współczesnym, nowym blasku. Duże uznanie zyskała jego płyta „Iberian Soundscapes” nagrana w 2019 roku, z którą muzycznie zanurza się w 1000-letniej historii muzyki gitarowej. Na płycie „dichter.liebe”, nagranej w 2022 roku z Susanne Szambelan i Hannsem Zischlerem i nominowanej dwukrotnie do prestżowej nagrody OPUS KLASSIK pojawił się także jako aranżer pieśni Roberta Schumanna – pierwszą transkrypcję znanego cyklu krytycy uznali jako „absolutnie monumentalną i poruszającą”. (Radio France)

Jerzy Chwastyk jest laureatem wielu renomowanych konkursów (Concurso Sigall / Chile, Concurso Fernando Sor / Madryt i Concurso Segovia w Linares i La Herradura), a od 2023 roku dyrektorem artystycznym Alma Concerts i festiwalu Sounds of Surrender we Wrocławiu.

Kontakt:
info@alma-musica.com
+48 503 086 570

Poznajcie artystów

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Learn more