Elias David Moncado

„Jeden z największych talentów swojego pokolenia”’.

Anne-Sophie Mutter

23-letni niemiecko-hiszpańsko-malezyjski skrzypek Elias David Moncado jest stypendystą Fundacji Anne-Sophie Mutter od 2023 roku.

Jest najmłodszym zdobywcą 1 Grand Prix i 10 nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie im. Karola Lipińskiego w Polsce w 2019 roku.
Elias zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Valsesia Musica 2021, Międzynarodowym Konkursie Vladimir Spivakov 2021 i 7. Międzynarodowym Konkursie Sendai 2019 w Japonii, ponownie jako najmłodszy laureat w historii.
W 2023 r. trzy trasy koncertowe z Anne-Sophie Mutter i „Mutter’s Virtuosi” zabrały go do Islandii, USA, Kanady i Europy, gdzie występował również jako solista u boku Mutter m.in. w Musikverein Vienna, Berlin Philharmonie, Elbphilharmonie Hamburg i Lucerne Festival. W listopadzie 2023 r. odbył tournée po Bułgarii, Austrii i Niemczech jako solista z Orkiestrą Filharmonii Sofijskiej i Koncertem skrzypcowym Beethovena pod dyrekcją Saschy Goetzela i Naydena Todorova, gdzie zadebiutował m.in. w Wielkiej Sali wiedeńskiego Konzerthaus (nagranie Medici TV), Sali Beethovena w Liederhalle Stuttgart i Kurhaus Wiesbaden (Rheingau Music Festival).
Kolejne ważne wydarzenia to koncerty jako debiutant w Nikolaisaal Potsdam 2020-2022, a także debiuty w 2022 roku w Meguro Persimmon Hall Tokyo i Hitachi Systems Hall Sendai w Japonii.

Jako solista występował z Orkiestrą Symfoniczną Radia Bawarskiego i

Orkiestrą Symfoniczną Radia Frankfurckiego pod batutą takich dyrygentów jak Vladimir Spivakov, Heiko Mathias Förster i Ryusuke Numajiri.

Występował na festiwalach takich jak
Schleswig-Holstein Music Festival, Kissinger Musiksommer i Mozartfestival Schwetzingen.

Kontakt:
info@alma-musica.com
+48 503 086 570

Poznajcie artystów

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Learn more