Omar Massa

„Omar Massa żyje i oddycha tangiem”

Daniel Hope (WELT – Germany)

Kompozytor i bandoneonista Omar Massa urodził się w Buenos Aires w 1981 roku, a od 2019 roku mieszka w Berlinie. Uznany na arenie międzynarodowej jako jeden z wiodących artystów w dziedzinie Tango Nuevo i bandoneonu, otrzymał kilka nominacji do „Opus Klassik”, „Preis der deutschen Schallplattenkritik” i „International Classical Music Awards” w Europie, jako kompozytor roku i instrumentalista roku.

Brał udział w projektach z artystami o międzynarodowej renomie, takimi jak Placido Domingo, Jonas Kaufmann, Daniel Hope, Paquito D’Rivera, Guy Braunstein, Alondra de La Parra, Fatma Said, Pablo Ferrandez, Bruno Delepelaire, Alexis Cardenas, Ute Lemper, Sarah McKenzie, Kai Strobel, a także uczestniczył w nagraniach dla ważnych wytwórni, takich jak Deutsche Grammophon i Sony Classical.

W 2023 roku Omar otrzymał nagrodę Bandoneon Prize przyznawaną przez miasto Krefeld w Niemczech (miasto, w którym wynaleziono Bandoneon). Jego trasy koncertowe zostały uznane przez argentyńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych za mające „znaczenie kulturalne i artystyczne dla Argentyny”.

Kontakt:
info@alma-musica.com
+48 503 086 570

Poznajcie artystów

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Learn more