Martina Consonni

Włoska pianistka Martina Consonni, ceniona za wrodzoną muzykalność i głęboką wrażliwość w połączeniu z wyjątkową techniką instrumentalną i błyskotliwością dźwięku, stała się jednym z najbardziej obiecujących młodych muzyków tego pokolenia.

Od swojego debiutu w wieku dziesięciu lat z Orkiestrą Filharmonii w Bacau, Martina zdobyła międzynarodowe uznanie zarówno jako solistka, jak i kameralistka. Jej poświęcenie dla doskonałości artystycznej doprowadziło ją do współpracy z renomowanymi dyrygentami i instytucjami, jeszcze bardziej umacniając jej miejsce w świecie muzyki klasycznej. Jej występy uświetniły prestiżowe miejsca na całym świecie, w tym Konzerthaus i Philharmonie w Berlinie, Wigmore Hall i Royal Albert Hall w Londynie, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Shanghai Concert Hall, NCPA Mumbai, Teatro La Fenice w Wenecji i Teatro alla Scala w Mediolanie. Jest rozchwytywana na cenionych festiwalach, takich jak Rheingau Musik Festival, Kronberg Academy Festival i MiTo Settembremusica, prezentując swoje głębokie zamiłowanie do muzyki kameralnej u boku cenionych instrumentalistów, takich jak Gautier Capuçon, Steven Isserlis, Tabea Zimmermann i Francesca Dego.

Zdolności muzyczne Martiny zostały docenione licznymi wyróżnieniami, w tym ponad 55 głównymi nagrodami w międzynarodowych konkursach, takich jak Muzio Clementi Competition i Bruno Bettinelli Competition. W szczególności została uhonorowana nagrodą Daniele Gay dla najlepszego młodego włoskiego talentu oraz prestiżową nagrodą Roscini-Padalino przyznawaną przez Perugia Musica Classica. Jest laureatką Fondation Gautier Capuçon oraz stypendystką Stowarzyszenia De Sono w Turynie i Freunde Junger Musiker Berlin.

Kontakt:
info@alma-musica.com
+48 503 086 570

Poznajcie artystów

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Learn more