Karolina Errera

Zdobywczyni wielu międzynarodowych nagród, altowiolistka Karolina Errera jest artystką o naturalnej
Jest zwyciężczynią IX Konkursu Altówkowego im. Jana Rakowskiego (2013), VIII Międzynarodowego Konkursu Altówkowego im. Jurija Baszmeta (2018), a także laureatką 52. Markneukirchen Competition (2017) i Peter-Pirazzi Competition (2019).

Jej debiutancka płyta „Songs of Rain” z pianistką Lilit Grigoryan została wydana wraz z wytwórnią Genuin Classics i otrzymała wiele znakomitych recenzji, a także kilka nominacji do nagrody Opus Klassik (2023).

Najważniejsze wydarzenia z ostatnich i bieżących działań muzycznych obejmują jej debiut z Giya Kancheli „Styx” na scenie Sali Kameralnej Filharmonii Berlińskiej wraz z Berliner Capella, Filarmonia Pomorska i Sergi Gili Solé, wykonanie „Der Schwanendreher” Paula Hindemitha z Vogtland Philharmonie w Greiz pod batutą Davida Marlowa, jej recitalowy debiut w Konzerthaus Berlin wraz z pianistą Yannickiem Rafalimananą oraz wielokrotna współpraca w zakresie muzyki kameralnej z tak uznanymi artystami jak Sir András Schiff, Gidon Kremer, Vilde Frang, Gary Hoffmann, Jörg Widdmann, Viviane Hagner, Nils Mönkemeyer, Antje Weithaas, Vadim Gluzman.

Jej oddanie muzyce pozwoliło jej występować na wielu międzynarodowych scenach, takich jak Wigmore Hall London, Alte Oper Frankfurt, Pierre Boulez Saal Berlin, Casals Forum Kronberg i przyniosło jej udział w światowej klasy festiwalach muzycznych, w tym Festival de Pâques, Moritzburg Festival, Krzyżowa Music, Kronberg Academy Festival, Mecklenburg-Vorpommern i Rheingau Festival.

Karolina urodziła się w niemuzykalnej rodzinie o dwóch korzeniach: rosyjsko-dominikańskim i wychowała się z silnymi wpływami muzycznymi wokół siebie. Swoją muzyczną drogę rozpoczęła w wieku czterech lat. Po ukończeniu studiów licencjackich na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Berlinie u prof. Wilfrieda Strehle, rozpoczęła studia magisterskie w Hanns Eisler Musikhochschule u prof. Tabea Zimmermann i ukończyła studia w Kronberg Academy.

Kontakt:
info@alma-musica.com
+48 503 086 570

Poznajcie artystów

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Learn more