LiLa

Urodzona w 2002 roku LiLa zaczęła grać na wiolonczeli w wieku siedmiu lat. W wieku dziewięciu lat uczyła się u profesora Min Cao w Gimnazjum Muzycznym powiązanym z Konserwatorium Muzycznym w Szanghaju. W 2016 roku rozpoczęła naukę w Juilliard School Precollege u profesora Richarda Aarona i Sieun Lin. Od października 2018 roku LiLa studiuje w Kronberg Academy u profesora Fransa Helmersona. Gra na wiolonczeli Giovanni Grancino z 1690 roku, która została jej użyczona przez Beare’s International Violin Society. W 13. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Osace w 2012 r. LiLa zdobyła pierwszą nagrodę, nagrodę za najlepsze wykonanie smyczkowe oraz nagrodę burmistrza Kobe.

W 9. Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym „Antonio Janigro” w Chorwacji w 2012 r., LiLa wzięła udział w grupie seniorów i zdobyła pierwszą nagrodę. W następnym roku, na 24 Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Flame w Paryżu, ponownie zdobyła pierwszą nagrodę główną z pełną punktacją przyznaną przez wszystkich jurorów. LiLa koncertowała na wielu międzynarodowych scenach, takich jak Verbier Festival, Schloss Elmau, Tsinandali Festival, Teatro dell’Opera di Roma, Moscow Tchaikovsky Concert Hall, Tokyo Suntory Hall. Współpracowała z takimi orkiestrami jak: Orchestra Roma Sinfonietta, Moscow Virtuosi, Państwowa Orkiestra Symfoniczna „Nowa Rosja”, National Centre of the Performing Arts Orchestra, Shanghai Philharmonic Orchestra, Shanghai Opera Symphony Orchestra.

Oraz dyrygentów takich jak: Christoph Eschenbach, Vladimir Spivakov, Yury Tkachenko, Norichika Iimori. Jako kameralistka dzieliła scenę ze Stevenem Isserlisem, Antje Weithaas, Gidonem Kremerem, Davidem Geringasem, Tabeą Zimmermann i Antoine Tamestit.

Kontakt:
info@alma-musica.com
+48 503 086 570

Poznajcie artystów

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Learn more